Alape sklep Warszawa, Białystok

Historia firmy Alape

Alape to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku producentów umywalek w każdej postaci i formie. Od 1896 roku stanowi synonim wysokiej jakości rozwiązań w zakresie armatury sanitarnej. Ciekawostką jest, że producent ten jako pierwszy zaprojektował umywalkę typu basen, albo umieścił umywalkę w szafce łazienkowej. Od tamtej pory Alape stale wyznacza nowe trendy rozwoju branży producentów armatury łazienkowej. Dziś Alape – poprzez swoje projekty – stara się udanie osiągnąć symbiozę materiału, kształtu i funkcji.

Co wyróżnia Alape?

Alape słynie głównie z produkcji umywalek. Do procesu produkcji wykorzystuje tzw. szkliwioną stal. Jest to materiał bardzo lekki, ale przy tym niesamowicie wytrzymały. Jest twardszy niż granit czy szmaragd, co daje producentowi sporą przewagę w technologii odporności na urazy mechaniczne. Ten charakterystyczny dla Alape materiał daje również możliwość dowolnego formowania kształtów, powierzchni i wymiarów, zachowując przy tym ogromną precyzję wykończenia.

Powierzchnia umywalek Alape stanowi nierozerwalne połączenie stali i szkliwa. Taka powierzchnia jest pozbawiona porów, przez co jest całkowicie higieniczna, odporna na lakierowanie, nieodbarwiająca się, odporna na wszelkie zarysowania oraz korozję.

Produkty Alape nie zwierają szkodliwych substancji takich jak kadm, ołów czy rozpuszczalniki. Są zatem przyjazne dla środowiska i nadają się do nowoczesnego i ekologicznego budownictwa.

W bogatej ofercie Alape znajdziemy m.in. umywalki wbudowane w blat, nablatowe, półblatowe, wiszące oraz wolnostojące. Każdy projekt ma swoją niepowtarzalną formę i kształt. W ofercie Alape znajdziemy również zlewozmywaki, misy toaletowe oraz lustra, a także systemy oświetleniowe łazienki.

Kolekcje oraz poszczególne produkty niemieckiej firmy Alape znajdziecie Państwo w naszym sklepie (na naszej ekspozycji) w Warszawie, Białymstoku lub Braniewie.