Axor sklep Warszawa, Białystok

Historia firmy Axor

Axor jest marką firmy Hasngrohe. Axor powstał wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bardzo wymagającym klientom. Historia firmy Axor Hansgrohe sięga 1901 roku. Firmę Hansgrohe założył Hans Grohe, zaczynając małą manufakturą w niemieckim Schwarzwaldzie. Do dzisiaj firma tam posiada swoje centrum kreatywne, jak i główną siedzibę firmy. Armatura, systemy prysznicowe, akcesoria łazienkowe czy ceramika Axor są cenione na całym świecie i stały się symbolem luksusu i najlepszego designu.

Marka Axor na przestrzeni tych lat zdobyła mnóstwo nagród na całym świecie za wzornictwo, jak i technologie, jakie stosuje.

Co wyróżnia Axor?

Niewątpliwie jednym z największych wyróżników, jakie cechuje Axor to to, że produkty są projektowane przez największe sławy designu lub biura projektowe na świecie. Są to między innymi:

  • Philippe Starck
  • Antonio Citterio
  • Patricia Urquiola
  • Jean-Marie Massaud
  • Phoenix Design

Według Axor łazienka to nie tylko pomieszczenie, które składa się tylko z produktów do łazienki. Dlatego też Axor zdecydował się na projektowanie całościowych rozwiązań kontaktu z wodą.
Firmie bardzo zależało, aby poszerzając ofertę o kolejną serią, oferta ta była spójna i kompletna. Aby wszystkie produktu takie jak: armatura, akcesoria łazienkowe, wanna, ceramika, prysznic, lustro – wyszły spod jednego projektanta.

Kolekcje oraz poszczególne produkty niemieckiej firmy Axor znajdziecie Państwo w naszym sklepie (na naszej ekspozycji) w Warszawie, Białymstoku lub Braniewie.