Nowa standardy miski ustępowej

Nowe standardy miski ustępowej

Innowacyjność zakorzeniona w tradycji – tę pozorną sprzeczność wyjaśnia historia firmy Villeroy & Boch, sięgająca 260 lat wstecz. Od samego początku genialne wynalazki i odważne inwestycje w nowe dziedziny stanowiły podstawę koncepcji biznesowej tego przedsiębiorstwa. Konsekwentna praca nad rozwojem nowych produktów, materiałów i procesów pozwalała nieustannie wprowadzać na rynek ulepszone rozwiązania.
Dzięki temu klienci zawsze otrzymywali funkcjonalne wyroby o doskonałym designie, które czyniły ich życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Nowe standardy miski ustępowejDzisiaj innowacje pomagają firmie Villeroy & Boch zyskiwać przewagę nad konkurencją na coraz bardziej nasyconych rynkach. Podobnie jak w innych międzynarodowych koncernach, nowe produkty i rozwiązania nie powstają przypadkowo. Villeroy & Boch stworzył specjalny system zarządzania innowacjami, który jest motorem innowacyjnych procesów. Przynosi to przedsiębiorstwu doskonałe rezultaty w postaci ciągle udoskonalanych produktów wprowadzanych na rynek.

W 2009 roku firma zaprezentowała trzy innowacje, wyznaczające nowe standardy w zakresie ekologii i prostej instalacji urządzeń łazienkowych: miskę ustępową Omnia GreenGain, która zużywa jedynie 3,5 litra wody na jedno spłukanie, proDetect – system spłukiwania w pisuarach z technologią radarową i SupraFix, niezwykle prosty system mocowania wiszących misek ustępowych.

Omnia GreenGain – kamień milowy w dziedzinie oszczędzania wody

Dla firmy Villeroy & Boch ograniczanie zużycia wody zawsze było sprawą priorytetową. W 1998 roku dzięki wprowadzeniu systemu Aquareduct w miskach ustępowych objętość spłukiwania została zredukowana z 6 do 4,5 l. Dziesięć lat później zaprezentowano pisuary, w których zużycie wody udało się obniżyć z 2,5 do zaledwie 0,8 l. Wprowadzona na rynek w 2009 roku Omnia GreenGain to pierwsza wisząca miska WC, która potrzebuje jedynie 3,5 l na jedno spłukanie. Oznacza to redukcję o 2,5 l w stosunku do standardowego zużycia i przekłada się na oszczędność 40% wody. W przypadku dwuobjętościowych układów spłukujących małe spłukiwanie to zaledwie 2 l. Omnia GreenGain to bardzo ekonomiczne rozwiązanie idealne dla obiektów komercyjnych. Miska ta sprawdzi się również doskonale w prywatnych łazienkach. Docenią ją wszyscy klienci, którzy troszczą się zarówno o środowisko, jak i o własny portfel.

Zalety miski Omnia GreenGain są oczywiste. Bez zmieniania swoich przyzwyczajeń możemy oszczędzać wodę i ograniczać koszty. Ponadczasowy, nowoczesny design miski odpowiada stylistyce całej kolekcji Omnia architectura. Optymalny kształt i trzy punkty dopływu wody, dzięki którym strumień wody działa najsilniej na przednią część, zapewniają doskonały efekt spłukiwania.

Montaż miski jest równie łatwy jak w przypadku standardowych modeli. We współpracy z firmą Viega stworzono także zestaw podtynkowy dla Omnia GreenGain. Składa się on z systemu mocowań, stelaża, zbiornika na wodę i spłuczki z dwuobjętościowym układem spłukującym. Instalacja wykonana jest z rur DN 90/80 zgodnie z europejską normą EN 12056.

Nowe standardy miski ustępowej proDetect – rewolucyjny system spłukiwania pisuaru z technologia radarową

Wprowadzając proDetect, firma Villeroy & Boch zrewolucjonizowała istniejące systemy dzięki zastosowaniu technologii radarowej, która nigdy dotąd nie była wykorzystywana w pisuarach.

Najnowocześniejszy system radarowy 24 GHz HF rozpoznaje, kiedy pisuar jest używany i kiedy proces ten dobiega końca. Jeżeli stoimy przed urządzeniem dłużej niż 10 sekund, spłukiwanie zostanie uruchomione po zakończeniu korzystania z niego. Nastąpi to jednak dopiero 3 sekundy po tym, jak użytkownik oddali się od pisuaru. Takie ustawienie czasów gwarantuje, że spłukiwanie odbywa się tylko wtedy, kiedy z pisuaru naprawdę ktoś korzystał. Urządzenie nie reaguje na osoby, które tylko mijają je lub stoją przed nim zbyt krótko. Radar działa tak precyzyjnie, że wykrywa nawet najdrobniejszy ruch, taki jak oddychanie. W ten sposób system odróżnia ludzi od martwych przedmiotów, na przykład wózków używanych przez pracowników toalet.

Pisuar proDetect jest również niezawodny i wandaloodporny, co czyni go doskonałym rozwiązaniem do toalet w obiektach publicznych i komercyjnych. Cała technologia ukryta została pod ceramiczną obudową, więc nie można jej uszkodzić. System zawsze działa bezawaryjnie, ponieważ proDetect nie ma żadnych czujników umieszczonych w syfonie, gdzie byłyby narażone na działanie zanieczyszczeń i osadów. Konieczność naprawy lub wymiany syfonu zachodzi naprawdę rzadko, co przyczynia się do znacznej redukcji kosztów.

Nowe standardy miski ustępowejSystem proDetect może być w zależności od potrzeb ustawiony na różne objętości spłukiwania: 0,8 litra, 2 lub 4 litry wody. Bardzo przydatna jest także funkcja „stadion”, która aktywuje się w momentach wyjątkowo intensywnego użytkowania. Jeśli pisuar jest używany bardzo często lub bez przerwy w krótkim okresie, na przykład w przerwie meczu na stadionie piłkarskim, system automatycznie się resetuje i uruchamia spłukiwanie co 60 sekund plus czas, w którym ostatnia osoba oddali się od urządzenia. System proDetect wyposażony jest także w funkcję samospłukiwania. Włącza się ona automatycznie 24 godziny po ostatnim użyciu, czyszcząc syfon i zapobiegając powstawaniu osadów i nieprzyjemnych zapachów w wyniku zbyt niskiego poziomu wody.

Instalacja pisuaru jest bardzo prosta, ponieważ cała technologia pasuje do standardowych przyłączy wody i jest schowana pod ceramiczną obudową. System proDetect jest dopuszczony do użytku na całym świecie i może być zasilany prądem o napięciu 110 i 240 V lub baterią litowo-jonową.

System proDetect jest dostępny w pisuarach z serii Omnia architectura, Omnia Classic, Omnia Classic compact, Omnia pro, a także Subway i Sunberry.

Nowe standardy miski ustępowej
System SuprFix jest dostępny w między innymi w kolekcjach premium La Belle i Memento oraz dla nowej miski Subway 2.0.