Duravit sklep Warszawa, Białystok

Historia firmy Duravit

Duravit powstał w Hornbergu, w Szwarcwaldzie w 1817 roku. Założycielem firmy był Friedrich Horn. Produkcja aż do końca wieku obejmowała wyłącznie naczynia gliniane, z czasem rozwijając produkcję porcelany stołowej, stopniowo przechodząc do porcelany sanitarnej. Obecnie Duravit to międzynarodowa firma zatrudniająca ponad 5,5 tysiąca pracowników na całym świecie i wyznaczająca trendy wzornictwa i technologii łazienkowej.  Poprzez niezwykłe projekty i najwyższą jakość produktów spełnia najbardziej różnorodne i indywidualne potrzeby klientów. Wprowadza komfortowe życie do łazienki, nie zapominając o poszanowaniu środowiska.

Co wyróżnia Duravit?

W bogatej ofercie marki Duravit znajdziemy kompletne wyposażenie do nowoczesnej łazienki: brodziki, wanny, ceramikę sanitarną, a także deski sedesowe z funkcją SensoWash. Przepięknym wzornictwem i jakością wykonania charakteryzują się również meble łazienkowe i akcesoria łazienkowe sygnowane logo Duravit.

Duravit to przede wszystkim lekkość formy i geometrii kształtów. To również nowoczesne i innowacyjne rozwiązania technologiczne, które znajdą zastosowanie w każdej łazience. Jednym z takich rozwiązań jest deska sedesowa z funkcją SensoWash, która zyskuje coraz większą popularność wśród klientów i projektantów. Jest to nowoczesne połączenie toalety z bidetem, a wszystko w nowoczesnym wzornictwie.

 

Duravit to jeden z wiodących producentów kabin i brodzików, a także kompleksowych rozwiązań prysznicowych. Wyrafinowana elegancja miesza się tu z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami, np. kabina prysznicowa OpenSpace, w której po kąpieli pod prysznicem drzwi można „złożyć” na ścianę. Dzięki temu rozwiązaniu w pomieszczeniu brak uciążliwych szyn, armatura i wąż prysznicowy są zakryte, a łazienka sprawia wrażenie dużo większej, przede wszystkim dzięki zastosowaniu powierzchni lustrzanych.

Lekkość to motyw wiodący wielu innych serii marki Duravit, stworzonych z myślą o pięknej i eleganckiej łazience. Poczucie harmonii i doskonałość kształtów sprawiają, że produkty Duravit można ze sobą bez problemu łączyć i nadać każdej łazience niepowtarzalny i indywidualny charakter.

Najpopularniejsze serie Duravit?

Kompletne serie łazienkowe marki Duravit cieszą się od wielu lat uznaniem projektantów łazienek i stref wellness ze względu na funkcjonalność oraz jakość wykonania. Trafiły one również w gusta tysięcy klientów indywidualnych z całego świata. Trzeba tu wspomnieć o takich seriach jak: 2nd floor, Blue Moon, Darling New czy DuraPlan.

Bardzo dużą popularnością cieszy się seria LUV, stworzona przez duńską projektantkę Cecilie Manz. Seria ta łączy w sobie ponadczasową elegancję oraz proste, czyste formy, typowe dla skandynawskiego designu.

Wspomniane wyżej serie oraz poszczególne produkty mogą zobaczyć Państwo w naszym sklepie w Warszawie lub Białymstoku.