Grohe sklep Warszawa, Białystok

Historia firmy Grohe

Grohe powstało w roku 1936 przez Friedricha Grohe w Niemczech. W tamtych czasach łazienka była bardzo skromnym pomieszczeniem i tylko najbogatsi mogli pozwolić sobie na produkty z wyższej półki, których brakowało na rynku.
Firma Grohe od razu postawiła na jakość i niepowtarzane wzornictwo. Już w roku 1938 firma pozyskała pierwsze zamówienie zagraniczne.
Dzisiaj Grohe jest światowym liderem w produkcji najbardziej designerskich i jakościowych produktów takich jak: armatura łazienkowa, armatura kuchenna, systemy prysznicowe, akcesoria łazienkowe czy systemy hydrauliczne (stelaże podtynkowe do WC lub bidetów).

W roku 2005 firma wprowadziła do swojej oferty zestaw prysznicowy Rainshower, który zdobył wiele nagród w tym RedDot oraz iF.

Kolejne nagrody firma Grohe otrzymała w roku 2007 za produkty z kolekcji Allure, Lineare oraz Concetto – RedDot, iF, Good Design.

Co wyróżnia Grohe?

Grohe zdecydowanie wyróżnia się jakością i wzornictwem. To jedna z nielicznych firm w tej branży, która przez lata opierała się redukcjom kosztów w produkcji i skupiła się na podwyższaniu jakości i poszerzeniu oferty o kolejne kolekcje.

Kolekcje oraz poszczególne produkty niemieckiej firmy Grohe znajdziecie Państwo w naszym sklepie (na naszej ekspozycji) w Warszawie, Białymstoku lub Braniewie.